JUSTYNA STECZKOWSKA

Szamanka polskiej sceny muzycznej

Artystka nietuzinkowa i wszechstronnie uzdolniona, która do tej pory dała się poznać jako wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka oraz fotograf.

Jest jedną z niewielu polskich wokalistek, która może pochwalić się czterooktawową skalą głosu.
Dzięki niesamowitemu talentowi zdobyła ogromne uznanie w branży muzycznej, a miliony Polaków pokochały ją za twórczość, charyzmę i niepowtarzalny styl.
Laureatka wielu wyróżnień i nagród muzycznych, w tym m.in.: 6 Fryderyków, 2 Wiktorów, Róży Gali oraz Bursztynowego Słowika.
Wokalistka ma w dorobku artystycznym 16 studyjnych albumów, 300 piosenek, około 40 teledysków oraz kilka tysięcy zagranych koncertów. Pojawiła się również na ponad 100 okładkach gazet.

WERONIKA BOCHAT

Weronika Bochat- Piotrowska jest wokalistką i aktorką oraz pedagogiem. W 2020 roku została absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na specjalizacji aktorstwo teatru muzycznego. Ma 30 lat i pochodzi z Solca Kujawskiego. Śpiew towarzyszył jej od najmłodszych lat. Od 14  roku życia jest związana z Teatrem Muzycznym ROMA. Zagrała w takich przedstawieniach takich jak : " Upiór w Operze" , " Les Misérables " , " Mamma Mia" , " 5 ostatnich lat", " Aladyn Jr." w  reż. Wojciech Kępczyński oraz " Alicja w krainie Czarów" reż. Cezarego Domagały. W spektaklach " Piloci" oraz "Aida" śpiewała w zespole wokalnym. W warszawskim Teatrze Rampa grała w spektaklu " Rent", reż. Jakuba Szydłowskiego.

Od 2018 roku współpracuje z Teatrem Syrena. Gra w przedstawieniach " Rodzina Addamsów" oraz " Next to normal" w reżyserii Jacka Mikołajczyka. Weronika dwukrotnie reprezentowała Polskę na konkursach Eurowizji. W 2004 roku wraz z zespołem KWADro na Junior Eurovision Song Contest w Lillehammer oraz w 2010 na Eurovision Song Contest w Oslo. Pracuje również jako aktorka- wokalistka dubbingowa. Jej największym dubbingowym sukcesem jest rola  Vaiany w filmie animowanym Disney'a  "Vaiana Skarb Oceanu". Jej marzeniem jest stworzenie własnej  płyty.

Od 2021 roku występuje na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w muzycznym show „Broadway Dance Club” oraz a muzycznym

spektaklu familijnym „Brzydki Kaczorek”.

MACIEJ MIECZNIKOWSKI

Muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie.
30 lat na scenie.
Tysiące koncertów i nagrań.
Liczne nagrody i wyróżnienia.
Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych.

Prowadzenie show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów, a popularność oratoriów z cyklu „Tryptyk Świętokrzyski” i „Siedem Pieśni Marii” - platynowe, diamentowe i podwójne diamentowe płyty.

Jest frontmanem znanej formacji rozrywkowej Leszcze. Występuje też pod własnym nazwiskiem, od kameralnych recitali po duże koncerty z zespołem wyśmienitych muzyków. W ostatnich latach oprócz autorskiej płyty "Będzie z nami dobrze” (2014), wydał jazzujący album „Tribute to Nat King Cole” (2015), nagrał płytę „Moje ulubione kolędy” (2017), „Wyśpiewać 100 lat niepodległości” (2018) z porywającymi aranżacjami najpiękniejszych polskich piosenek historycznych oraz pełną mistycyzmu płytę „Ogrodzie Oliwny” (2022) z pieśniami pasyjnymi - od średniowiecza po współczesność.

Jako aktor potwierdza swój talent w znakomitych rolach teatralnych. Wraz z Emilianem Kamińskim i Olafem Lubaszenką występuje w Teatrze Kamienica i w Teatrze Stu w wyreżyserowanej przez Krzysztofa Jasińskiego głośnej sztuce „Kolacja na cztery ręce”, a także gra główną rolę w słynnym spektaklu "Dzień świra" - musicalu-operze na podstawie scenariusza Marka Koterskiego, z muzyką Hadriana Tabęckiego, w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego. W roku 2021 w Basenie Artystycznym w Warszawie odbyła się premiera kolejnego światowego tytułu - spektaklu „Kwartet”, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, gdzie Maciej Miecznikowski gra jedną z czterech głównych ról.

Można go też usłyszeć w duecie ze Zbigniewem Zamachowskim w koncertach „Hommage a’ Blues Brothers", wykonywanych w różnych wersjach, zawsze ze znakomitymi muzykami, także symfonicznie, z towarzyszeniem najlepszych polskich orkiestr, takich jak np. Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, Narodowe Forum Muzyki - Filharmonia Wrocławska, czy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej. Występuje też gościnnie w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie brawurowo zadebiutował w "Weselu Figara” W.A.Mozarta.

Pracuje już nad nowymi utworami na płytę solową oraz z zespołem Leszcze.
Coraz częściej sięga też po tanga polskie i argentyńskie, w których jego głos brzmi szczególnie pięknie.

AGA BRENZAK & ZAGAN ACOUSTIC

Zagan Acoustic to wyjątkowy zespół wykonujący muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Muzycy od ponad 15 lat koncertują na scenach w Polsce i Europie. Nie ma gatunku, w którym nie potrafiliby się odnaleźć. Wyraziste brzmienie, wirtuozerię i energię, którą niosą grane przez nich tanga podkreśli swym głosem gość specjalny, wokalistka i aktorka scen muzycznych Aga Brenzak, z którą zespół współpracuje od 2020 roku. W ten wyjątkowy wieczór zabrzmią autorskie kompozycje jak również utwory mistrza - Astora Piazzoli okraszone hiszpańskim akcentem i znakomitymi polskimi tłumaczeniami. Gorąco zapraszamy na ten tętniący tangiem wieczór.

EDYTA KRZEMIEŃ

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą  Christine w musicalu „Upiór w Operze” w Teatrze Muzycznym Roma w 2008 roku. W kolejnych latach zagrała główne lub jedne z głównych ról w takich musicalach jak: „Les Miserables”, „Tarzan”, „Sweeney Todd”, „Ghost - Uwierz w Ducha”, „Jekyll and Hyde”, „Zakonnica w przebraniu”, „Miss Saigon”, „Piloci”, „Żółta Dama”, „Matylda”.

 Współpracuje z Wrocławskim Teatrem Pieśni Kozła,  śpiewając i grając w spektaklu „Apokryf”. Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę  „W Poszukiwaniu Dróg - Stare i Nowe Kolędy”. Z utworami i pod batutą kompozytora wystąpiła podczas koncertów wykonując utwory z filmów Krzysztofa Kieślowskiego, m.in. podczas Haifa Film Festival w Izraelu czy Klara Music Festival w Belgii.

Zaśpiewała w spektaklu Z.Preisnera i E.Lipskiej „2016 Dokąd?” w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. "Hymn na Zjednoczenie Europy" z filmu "Trzy Kolory - Niebieski" zaśpiewała na 29. Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Partie wokalne z innych filmów kompozytora wykonała na koncercie z Tauron Arena z okazji „40 - lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera”, u boku Lisy Gerrard i Teresy Salgueiro. Współpracuje z Emirackim kompozytorem Ihabem Darwishem. Nagrała partię solowe do utworu kompozytora na otwarcie największych na świecie pokazów fontann „The Palm Fountain” w Dubaju. 
Śpiewa na jego najnowszej płycie „Hekayat - Symphonic Tales”. W 2015 roku dostała się do bazy wokalistów „Cirque du Soleil” a w 2020 roku dostała angaż w nowej produkcji CDS „Under The Same Sky” którego premiera ze względu na pandemię przełożona jest na 2023 rok. Dubbinguje, jest m.in. nowym głosem Królewny  Śnieżki w najstarszej bajce Walta Disneya „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. W lutym tego roku wydała na świat pierwszy autorski singiel pt. "Wind Blows" w duecie z Kają Mianowaną.

DAMIAN ALEKSANDER

Aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, reżyser.

Od 2000 r. związany  z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: Miss Saigon, Grease, Pięciu Braci Moe, Koty, Les Miserables czy Upiór w operze (576 spektakli) z którego płyta pokryła się potrójną Platyną. Artysta współpracuje min. z takimi instytucjami, jak: Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku( Doktor Żywago jako Mecenas Komarowski, Upiór w Operze jako Upiór-(200 spektakli),Teatr Muzyczny w Poznaniu (główne role w Jekyll&Hyde, Nine i Rodzinie Addamsów), Teatr Syrena (główne role w  Rodzinie Addamsów, Next to Normal,  Rock of Ages), Opera Nova (Sunset Boulevard).

Wziął udział w blisko 150 koncertach musicalowych granych z towarzyszeniem polskich filharmonii pod batutą dyrektora Filharmonii Zabrzańskiej S. Chrzanowskiego. Można go zobaczyć w rodzimych serialach (m.in. Zostać Miss, Kryminalni, Hotel 52, Klan, Barwy szczęścia itd.), a także w filmie Toilet out of Order M. Bilskiego.

Od 2012 r. współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie w premierowym spektaklu tej instytucji, musicalu Korczak Ch. Williamsa, wcielał się w postać samego Janusza Korczaka. Tam też pojawił się w rolach Upiora z opery oraz Lejzora Wolfa w musicalach Upior w operze A. Lloyda Webbera i Skrzypek na dachu J. Bocka. Wystąpił i wyreżyserował cztery produkcje: organizowane przez OiFP Gale Sylwestrowe jak i świąteczne Koncerty Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi” w Kościele Katedralnym św. Michała Archanioła w Łomży ( reżyseria tv). Jest pomysłodawcą i współrealizatorem wraz z OiFP widowiska muzycznego „Tribute to Musical-LIVE” Damian Aleksander i jego goście (Małgorzata Walewska, Kayah, Joanna Kołaczkowska-Kabaret Hrabi, Edyta Krzemień), którego zapis audio ukazał się na płycie w 2019 roku.

JACEK KOTLARSKI

Od roku 2000 związany z teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, biorąc kolejno udział w spektaklach : Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów, Deszczowa Piosenka, Ale Musicale, Mamma Mia oraz Piloci.
Posiada na swoim koncie szereg solowych recitali i koncertów z towarzyszeniem zarówno własnego combo instrumentalnego jak i wielu orkiestr filharmoników polskich.


Wokalista sesyjny, nagrywający i współpracujący z takimi artystami jak: Irena Santor, Ewa Bem, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, etc. Śpiewał w wielu programach telewizyjnych: Taniec z Gwiazdami, Jak Oni Śpiewają, Tylko Nas Dwoje, Idol, Zacisze Gwiazd.
Wielokrotny uczestnik największych polskich festiwali muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy etc).


W roku 2008 prezentował solowe partie projektu symfonicznego Johna Lorda, współzałożyciela i wybitnego „hammondzisty” legendarnej brytyjskiej rockowej grupy Deep Purple.


W roku 2010 wcielił się w jedną z głównych ról musicalu Swing, wystawianego na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.
8 maja 2011 roku śpiewał w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata „Roy Thomson Hall” w Toronto (Kanada) wykonując arie z Oratorium Miłosierdzie Boże Zbigniewa Małkowicza.
Wiosną 2012 ukazał się jego pierwszy solowy, autorski album, który powstał w kooprodukcji z pianistą, aranżerem i kompozytorem Krzysztofem Herdzinem, wydany przez Polskie Radio pt. „Nigdy nie jest za późno”.


Od roku 2016 zajmuje stanowisko trenera wokalnego solistów Teatru Muzycznego Roma. Obecnie wykładowca „Stylistyki Musicalowej” na wydziale Wokalno - Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

UCZESTNICY VOKALNEGO OBOZU PRZETRWANIA

Koncert Vokalnego Obozu Przetrwania to zwieńczenie tygodniowych warsztatów wokalnych prowadzonych w Kurniku Polskim pod Tykocinem. Na scenie usłyszymy efekty pracy młodzieży z Polski i USA, która rozwijała swoje talenty pod okiem topowych trenerów wokalnych znanych m.in z programu The Voice Kids i The Voice Senior.

Koncert ten gości na Królewskim Śpiewaniu drugi raz z rzędu. W zeszłym roku wykonawcy porwali publiczność zarówno świetnymi wykonaniami solowymi jak i gospelowymi hitami śpiewanymi przez mass choir. 

Poza uczestnikami obozu wystąpi także Natalia Kawalec - pomysłodawczyni Vokalnego Obozu Przetrwania. Natalia na co dzień mieszka w USA, a kilka lat temu zdobyła serca widzów The Voice Kids swoimi interpretacjami utworów Adele czy Lady Gagi, dochodząc do ścisłego finału trzeciej edycji programu.

TOMASZ FILIPCZAK  - DYREKTOR ARTYSTYCZNY FESTIWALU

Pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kompozycji i aranżacji. Laureat wyróżnienia XX. Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Współpracował z licznymi scenami w Polsce: jako pianista i aranżer z Teatrem Rozrywki w Chorzowie (1996-99); z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie (1998-2006) m.in. przy musicalach „Crazy For You", „Miss Sajgon", „Koty", „Pięciu Braci Moe", „Piotruś Pan"; z Teatr Studio Buffo w Warszawie; z Teatrem Rampa w Warszawa (2016-17) przy musicalach „Rent" oraz „Jesus Christ Superstar"; w Teatrze Muzycznym w Gdyni był autorem muzyki i dyrygentem spektaklu „Opentaniec" oraz aranżerem musicali „Fotloose", „Fame", „Grease" i „Piotruś Pan". . 
Jako aranżer i dyrygent zrealizował wiele koncertów i programów telewizyjnych, m.in. „Taniec z Gwiazdami" w TVN (V edycja), „Przebojowa noc" w TVP (2007 r.), „Złota sobota" w TVP (2007 r.), Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole w 2008 roku (kierownictwo muzyczne), 2009 roku (kierownictwo muzyczne koncertu „Debiuty") oraz 2010 roku (kierownictwo muzyczne koncertu „Piosenka jest dobra na wszystko"). Był kierownikiem muzycznym, aranżerem oraz producentem muzycznym programów „Junior Eurowizja" w TVP (2016-17), „Jaka to melodia" w TVP (2012-18), „Gra muzyka" w TV Puls w 2019 r. oraz „Ameryka da się lubić" w TVP w 2020 r.
Współpracuje z wieloma gwiazdami polskiej muzyki, dla których produkował i aranżował płyty, m.in. z Robertem Janowskim, Januszem Radkiem, Łukaszem Zagrobelnym, Ireną Santor i Majką Jeżowską, Piotrem Polkiem, Robertem Jansonem. Jest autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych i seriali. Od 2017 roku kierownik muzyczny zespołu akompaniującego podczas koncertów „Carpathia Festival" w Rzeszowie. Regularnie Współpracuje z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Od 2018 roku kierownik muzyczny Teatru Syrena w Warszawie w którym prowadzi spektakle jako dyrygent i pianista(m.inn.: Rodzina Addamsow, Next To Normal) oraz kompozytor musicali (m.inn.: "Bitwa o Tron", "Piplaja")